Özel Muhasebe Programı

Büyük ölçekli şirket ve işletmeler yoğun iş hacmine sahiptir. Mal ve hizmet üretmekte, ürün satışı, işletme giderleri, satış sonucu alacak verecek işlemleri, stok takipleri, personel bilgileri, müşteri bilgileri, finansal analizler, muhasebe kayıtları için muhasebe programları kullanmaktadır.

Özel muhasebe programları yazılımı yapılmadan önce program talep eden işletme veya şirketlerle görüşülmektedir. İşletmenin söz konusu program ile neler yapmak istediği, programda neler olması gerektiği yazılı bir metine dökülerek yazılım firmasına verilmektedir. Yazılım firması öncelikle özel muhasebe programının kullanılacağı şirketten sipariş verilen yazılım programının kullanılacağı bilgisayarlar, varsa ağ sistemi ile ilgili teknik bilgi almaktadır. Kullanıcı sayısı, bilgisayarların işletim sistemi gibi teknik detaylar alındıktan sonra yazılıma başlanmaktadır.
Bilgisayar yazılım firmasının hazırlayacağı özel muhasebe programları sipariş veren şirketlerin kullanmış olduğu Windows, lunix, MAC işletim sistemlerine uyumlu olarak kodlanmaktadır.
Özel muhasebe programı nasıl olmalı sorusa yazılım firmaları müşteri memnuniyeti sağlayan muhasebe programları hazırlayarak cevap vermektedir. Özel muhasebe programı hazırlayan yazılım firması programcıları yazılıma başlamadan önce istenen programın detaylı bir şekilde iş akış algoritmasını çıkarmakta ve taslak olarak çıkarılan algoritma üzerinde modüler yazılımlar geliştirilmektedir. Özel muhasebe programı yazılım siparişi veren şirket veya işletmeyle sürekli iletişim içerisinde olmakta ve istenen programı hazırlamakta ve programı daha kullanışlı hale getiren detaylarla yazılımı tamamlamaktadır.
Özel muhasebe programı yazılımı tamamlandıktan sonra test aşamasından geçmekte ve programı ilk önce yazılım firması test etmektedir. Daha sonra yazılım siparişini veren müşteri test etmektedir. Demo program da hazırlanmaktadır. Yazılım şirketi tarafından hazırlanan özel muhasebe programı müşterinin şirkette kullanacağı tüm muhasebe işlemlerini ilk açılan ekranda göreceği şekilde menüler bulunmakta, belirli bir düzen içinde sıralayan menülerden geri dönüş, başka menüye geçiş hızlı ve basit olmaktadır. Özel bilgi beceri gerektirmeyen, muhasebe biriminde programı çalıştıracak kişinin de hemen kavrayabileceği bir şekilde hazırlanmaktadır.
Özel muhasebe programı nasıl olmalı sorusuna müşteri açısından bakıldığında alınan cevap muhasebe programı yazılımı hazırlayan yazılım firmasıyla aynı olmaktadır. Yazılım firmasının hazırlamış olduğu özel muhasebe programının en önemli özelliği programa istendiğinde yeni modüller eklenmesi ve bu şekilde sürekli güncelliğini korumasıdır. Ayrıca çok şubeli işletmeler için özel muhasebe programı yazılmakta ve sorunsuz, hızlı, pratik bir şekilde kullanılmaktadır.

 • Sektörel özellikler nedeniyle :
  paket muhasebe programlarının yetersiz kaldığı durumlar doğmaktadır ve özel muhasebe programı yazdırılma yoluyla ihtiyaç giderilmektedir.
 • Özel muhasebe programı nasıl olmalı sorusuna:
  işletmelerin verdiği cevap tüm mali işlemlerin, istenen analizlerin yapılması, istenen raporların alınması, mali işlemlerle ilgili istenen bilgiye sorunsuz ve birkaç dakika içerisinde ulaşma isteğidir.
 • Özel muhasebe programları fiyatları:
  işgücünü azaltması, zamanın verimli kullanılmasını sağlaması nedeniyle şirketlere ekonomik faydalar sağlamaktadır.
 • Yazılım firmaları:
  Yazılım firmaları her sektör için muhasebe programı yazabilmekte ve özel yazılım kullanan işletmelerin faaliyet alanı turizm, inşaat, otelcilik, üretim, sağlık gibi geniş bir yelpazeye yayılmaktadır.
Nasıl yardımcı olabilirim?

Eğer bir sorunuz var ise bizimle WhatsApp danışma hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Galerimize Bakın

Looking for a First-Class Business Plan Consultant?